Joop van Tijn
12 publicaties
Article image
Opnieuw relevant
Rinus Ferdinandusse: de wereld vanaf de Raamgracht – afscheid van de krant
De vijfenzestigste verjaardag van Rinus Ferdinandusse (1931-2022) in 1996 betekende een verplicht pensioen en derhalve het eind van zijn hoofdredacteurschap. Joop van Tijn, die al jaren met Ferdinandusse de hoofdredactie vormde en het stokje van hem zou overnemen, schreef bij die gelegenheid dit afscheid.
Article image
Opnieuw relevant
Uit 1979: ‘Ik wil werken.’ Een echte baan voor Pieter van Vollenhoven!
Pieter van Vollenhoven bereikt dinsdag 30 april 2019 de eerbiedwaardige leeftijd van tachtig jaar. De echtgenoot van prinses Margriet was niet altijd even gelukkig in zijn werkende leven, blijkt uit dit licht vileine profiel van Joop van Tijn uit 1979. ‘Van Vollenhovens ranzige hoffelijkheid wordt tijdens mijn rondgang langs het blauwe boekje als nevenverschijnsel licht beknord, maar hoofdzaak blijft de kennelijk uitvoerig besproken vrees voor uitglijers op het discovlak.’
Article image
Max en Eelco Brinkman: ‘De bezuinigingen hebben een reinigende werking gehad’
In 1988 spraken Joop van Tijn en Max van Weezel Minister Brinkman over de vechthouding van het kabinet en de revival van de nationale trots. Het zou het eerste interview blijken waar Brinkman zijn ambitie om premier te worden maar nauwelijks kan verhullen.
Article image
Blokker, Hofland en Mulisch over oud, oorlog, vriendschap en de ondermaatse volgende generatie
Article image
VN 80
De poëzie van Johan Cruijff
J. van Tijn stort zich in de Republiek der Letteren op de bekendste levende dichter van Nederland: J. Cruijff.
Article image
Piet Steenkamp (1925-2016): de lijmende stuntman van het CDA
Article image
Dit zei Marco van Basten in 1987 over Johan Cruijff
Article image
De vele levens van Joop van Tijn
Article image
Hans van Mierlo over Joop van Tijn
Article image
In gesprek met Judith Herzberg
Article image
Peter Vos: ‘Je moet argeloos door de wereld kunnen lopen’
Article image
Melina Mercouri, in memoriam