Goed of Niet Goed
Wat? De Singelbrug bij de Paleisstraat
Wie? George Hendrik Breitner (1857-1923)
Waar? Christie’s Amsterdam, veiling op 17 november, kijkdagen: 13-16 november
Over het werk van George Hendrik Breitner (1857-1923) wordt vaak hoog opgegeven. Hij geldt als een belangrijke vernieuwer die aan het einde van de negentiende eeuw met schilderijen en foto’s het Amsterdamse stadsleven vastlegde met een blik die de komst van een nieuwe eeuw aankondigde. Alles wat de stad liet zien en onderging, had zijn interesse. Breitner schuwde het experiment niet: hij gebruikte foto’s als voorstudie, schilderde met snelle, brede verfstreken en goochelde met perspectief en vervormingen. Toch heb ik met zijn grote reputatie altijd moeite gehad, hoewel die ook weer niet helemaal onterecht is. In zijn beste schilderijen valt alles samen. Die blinken uit door verrassende compositorische ingrepen, opwindende kleurtegenstellingen, het weglaten van overbodige details en een zorgvuldig evenwicht...
Je reactie wordt geplaatst zodra deze is goedgekeurd. Je reactie is geplaatst.