Via deze link kun je de aflevering met een andere podcast-app beluisteren.
Barend heeft een raar karretje ontworpen, waarover straks meer. Zijn carrière als architect is opvallend, omdat hij na zijn studie in Delft eerst vertrok naar Palo Alto en daar bij design firma IDEO de laatste design thinking in de praktijk ervoer – eerste project: McDonalds.
Terug in Nederland vloog Barend al snel weer uit om voor het door zijn achter-oom Rem opgerichte bureau OMA te werken in Dubai en Hong Kong. Andermaal terug in Nederland ging hij zelfstandig aan de slag en ontwierp huizen en gebouwen.
Architectuur, planologie en design thinking, het bleef maar niet bij vier muren met een dak erop.
Het karretje. Ziend hoe de auto steeds sterker als hinderlijk wordt ervaren in steden, kwam Barend op the minimal car. Ogenschijnlijk het tegendeel van de Tesla, maar niet minder vooruitstrevend. Eerder dan aan Elon Musks iPhone op wielen doet the minimal car denken aan een brommer met vier wielen. Alle onderdelen zijn gemakkelijk los te halen en (zoals bij een Fairphone) te vervangen.
Een mobiliteitsoplossing dus, die past in een veranderende wereld. Zoals Barend ook gebouwen ontwierp die gemakkelijk om te toveren zijn van kantoor tot garage en weer andersom.
Betekent duurzaamheid straks ‘tijdelijkheid’? Ontwerpen we straks alleen nog dingen die gemakkelijk weer kunnen worden veranderd?
MENS
MENS wordt gemaakt door Sander Pleij en Hans Poel. Kijk voor alle afleveringen op vn.nl/mens.
Abonneer je op MENS in Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Pocket Casts of Stitcher en kijk op vn.nl/mens voor een overzicht van de andere gasten.
Je reactie wordt geplaatst zodra deze is goedgekeurd. Je reactie is geplaatst.