DoubleDutch is de wekelijkse podcast over de Amerikaanse verkiezingen van Freke Vuijst en Reinout van Wagtendonk. Deze week: Loet en Edith Velmans over de opkomst van de Donald Trump en historische parallellen. Verder: Super Tuesday en geweld op politieke rally’s.

De podcast is ook hier in iTunes te vinden.

Edith Velmans: ‘Ik zie hem als een clown die mensen wil laten dansen. I don’t see him as a serious character.’

Reinout: ‘Een clown is niet beangstigend?’

Edith: ‘Het beangstigende is dat mensen hem gaan vertrouwen. Maar we lachten ook om Hitler, de volwassenen in ieder geval. Totdat dat ook een eng figuur werd.’

https://soundcloud.com/doubledutch-53732124/09-2-maart-2016

Verder in DoubleDutch:
  • Super Tuesday: Bernie won het zuidelijke Oklahoma, met een oude socialistische traditie. En Donald Trump noemt zich nu een ‘Common Sense Conservative‘ (tot 5.19).
  • ‘Donald Trump is een clown!’ Edith en Loet Velmans, Nederlandse Amerikanen van Joodse afkomst en overlevenden van de Tweede Wereldoorlog bespreken de opkomst van Trump (tot 18.00).
  • Activisten worden er vaak uitgezet bij rally’s van Donald Trump. Hoe groot is het gevaar van geweld tegen Trump of juist zijn politieke tegenstanders? (Tot 21.20)
  • De verrassingen van de week!