VN MediagidsPas de deux
Haagse streken 27.06.2008
27-08-2008
In de laatste dagen voor het zomerreces zet men in Den Haag een extra tandje bij in de strijd om media-aandacht. Zo lanceerden TON-leider Rita Verdonk en GroenLinks-Kamerlid Tofik Dibi – bien étonné de se trouver ensemble – in de Volkskrant een gezamenlijk opiniestuk.

In het artikel – vol kromme zinnetjes als ‘Nederland wordt telkens weer opgeschrikt door droevige, soms ronduit ontluisterende berichten over de falende jeugdzorg’ en stoere kreten als ‘ons geduld raakt op met deze minister’- trekt het tweetal ten strijde tegen André Rouvoet, die als minister van Jeugd en Gezin, ‘zijn taak verzaakt’.
Dat doet het altijd goed, opkomen voor arme kindertjes.
Maar Dibi, initiatiefnemer van het opmerkelijke schrijfsel, liet zichzelf pas echt kennen toen hij de volgende ochtend in dezelfde krant vertelde dat hij Rita helemaal gevonden heeft: ‘Ze is charismatisch, ze haat gezanik, ze is echt goed’, glunderde de jonge parlementariër. Vergeten is Rita’s mensonterende asielbeleid, vergeten de tweespalt die ze zaaide met haar botte uitspraken over moslims, vergeten de wijze waarop ze Ayaan Hirsi Ali het land uit werkte. Nee, opeens is Rita ‘echt goed.’
Is Dibi’s tango d’amore met Rita onderdeel van een ragfijn spel om het populisme de wind uit de zeilen te nemen? Of is het allemaal aandachttrekkerij, zoals ‘zure Kamerleden’ volgens Dibi beweren? Zelf zegt Dibi dat zijn ‘GroenLinksmaatjes’ zijn actie met Rita ‘prima’ vinden. In dat geval weet ik niet wie er nu een draai om z’n oren verdient: Dibi zelf, of GroenLinks-leider Femke Halsema die Dibi kennelijk z’n gang laat gaan.
TB
Zie ook: Femke Halsema: 'We zijn het groene en linkse zusje van de PvdA', interview in Vrij Nederland, d.d. 05-07-2008
- Cannes Het filmfestival van Cannes is in volle gang. Wat zijn de beste films en de smakelijkste roddels?
- Sap of Dibi GroenLinks houdt een ledenreferendum. Wat is er eigenlijk te kiezen?
- Griekse verkiezingen Op 17 juni gaan de Grieken weer stemmen. De radicaal-linkse partij Syriza en de rechts-extremistische partij Gouden Dageraad doen het goed. Wat willen ze?
- Uit het zicht Steeds meer grote kunstwerken verdwijnen naar de huizen van rijke particulieren. Wat nu?
- Netneutraliteit Nederland heeft als eerste Europese land netneutaliteit in de wet verankerd. Maar wat is het eigenlijk?




