VN MediagidsGrunberg week 5 2011
08.02.2011
Waarom raakt een vlieg die je in de lucht slaat alleen uit koers, terwijl een mens, geraakt door iets dat in verhouding zo veel groter en sterker is, waarschijnlijk dodelijk gewond zou zijn?
- I.J. Dankers, Leiden
Mensen vliegen zelden door de lucht, althans niet door huiskamers. De enige mens die op die manier door de lucht vliegt, en van wie ik weet heb, is Karlsson, uit de romantrilogie van Astrid Lindgren. Op een gegeven moment wordt Karlsson met een mattenklopper achterna gezeten door de Huismus, de bijnaam voor de hulp in de huishouding. Zij weet hem volgens mij net niet te raken, maar zelfs als hij zou zijn geraakt, zou hij vermoedelijk niet dodelijk gewond zijn geweest.
Uw observatie klopt dus niet.
Mag ik u aanraden een boksbal te kopen?
Beste Tini,
Ik heb er verder over nagedacht, maar ik blijf het niet plausibel vinden dat wanneer moraal en bijbelcitaten de les in sijpelen men er niets over mag zeggen. Men kan dit op gepaste wijze doen en ik heb voor eventuele kwetsuren nu ook mijn excuses betuigd. Maar ik heb hier en daar ook bijbelcitaten en christenmoraal aan moeten horen terwijl ik aanwezig was voor een wetenschappelijke les. Als commentaar hierop mij door de Hogeschool Leiden verboden wordt, is het dan niet eerlijk om ook de christenmoraal in een les geheel te verbieden?
Ik hoop dat men op de Hogeschool Leiden beseft dat er mensen zijn die hun vrijheid tot vloeken willen behouden.
- Iris Sloof
Ik heet niet Tini en anders dan u denkt heb ik met de Hogeschool Leiden niets te maken. Maar nu ik toch bezig ben, hierbij mijn advies: als u de 'christenmoraal' wenst te verbieden, start dan een revolutionaire beweging.
Ik geef u weinig kans van slagen, want de 'christenmoraal' is geliefd. Vooral bij mensen die die moraal dagelijks met voeten treden.
Onlangs trof ik bij toeval in een boekhandel het tijdschrift Blauwe Maandagen aan. Dat bleek geheel aan uw leven en werk te zijn gewijd. Hoewel ik veel tijdschriften en kranten lees, heb ik er tot dusver nooit over gelezen. Ook uzelf hoor ik er nooit over in interviews.
Als er een tijdschrift over mij zou worden gemaakt, zou ik het van de daken gillen. U schaamt zich toch niet voor het tijdschrift?
- Anton van Dort, Noord-Scharwoude
De Mensendokter is er niet om reclame voor zichzelf te maken, dat moeten zijn cliënten, of patiënten, doen. Hoewel ik een column schrijf voor Blauwe Maandagen, heb ik er verder niets mee te maken. De laatste keer dat ik ergens reclame voor maakte, was voor De Telefoongids, en dat deed ik uitsluitend omdat ik er goed voor werd betaald. Mijn tarieven voor het maken van reclame zijn inmiddels gestegen.
Heeft u een donorcodicil? Zoniet, waarom dan niet?
Nee, heb ik niet. Het beste zou zijn als de maatschappij ervan uitgaat dat de burger, tenzij hij heeft aangegeven dat hij bezwaren heeft, een orgaan wil afstaan, mocht iemand daar op het moment dat zijn lijk nog vers is, om het cru te zeggen, behoefte aan hebben. Als nieren en levers worden verwijderd en op ijs worden gelegd om te zien of er toevallig belangstelling voor is, dan heeft dat niet mijn voorkeur. Mijn ingewanden zijn geen vis.
Zullen u, ik en andere belangstellenden een concurrent van de euro beginnen? We zouden een niet te kopiëren ruilmiddel moeten hebben en voilà...
Wanneer ik vroeger Monopoly speelde, wilde ik altijd de bank zijn, ik doe dus mee. Maar hoe stelt u zich dit precies voor?
In alle bescheidenheid stel ik alvast voor dat we de concurrent van de euro de arnon noemen.
