De Bie speelde onder andere onzichtbaarheidsdeskundige prof. dr. B. Vingerling en gedragsdeskundige prof. dr. J. van Boeien. Ook Kees van Kooten is niet onbekend met dit vakgebied, gezien typetjes als Rembrandtspecialist prof. dr. F. Banningh Cock en als Neerlandicus Drs. E.I. Kipping.
VN MediagidsKoot & Bie als professoren
Wim de Bie is tussen februari en mei 2012 bekleder van de Leonardoleerstoel aan de Universiteit van Tilburg. Hij heeft uitgebreid ervaring op kunnen doen als professor. Samen hebben Koot & Bie namelijk tientallen professoren gespeeld.
Satire en werkelijkheid
Halverwege de jaren tachtig maakten Koot en Bie een sketch over het ‘aanpassingsonderzoek onder een aantal proef-Marokkanen’ aan de Universiteit van Arnhem. "De werkelijkheid heeft de satire ruimschoots ingehaald."
Helden: Wim Kan & John Cleese
In 1982 hebben Van Kooten & de Bie eenmalig samengewerkt met hun grote held Wim Kan. In deze sketch speelt Kan ambtenaar Van Puthoven die zich bezig hield met bezuinigingen op de kunsten. Volgens De Bie “..ons eerbetoon aan de meester.”




