VN MediagidsGelijke verdiensten, emancipatie voltooid?

Op deze pagina vind u de volgende onderwerpen:

U kunt ook direct naar het hoofdmenu of het zoekveld springen.

discussie / emancipatie 01.03.2010

Door Neeltje Huirne

Praat mee! Als vrouwen evenveel verdienen als mannen, is dan de emancipatie voltooid?

Op zes maart organiseert Vrij Nederland op het Women Inc. Festival in de Westergasfabriek het debat ‘The Power of the Purse’, over de toenemende economische macht van vrouwen. Want hoewel het totale inkomen van mannen wereldwijd nog steeds het dubbele is van dat van vrouwen (23,4 triljoen ten opzichte van 10,5 triljoen), zijn vrouwen hard bezig aan een inhaalslag. De economische macht van de vrouw neemt toe!

Marktanalisten hebben het al over 'womenomics' en 'sheconomy': in de komende vijf jaar zullen de portemonnees van vrouwen aangevuld worden met zo’n vijf triljoen dollar en dat is meer dan het dubbele van die van de Chinese en Indiase economieën samen.

Dat betekent: meer zelfbewuste en succesvolle vrouwen die een steeds zwaardere rol krijgen in beslissingsprocessen. Betekent dat dat de emancipatie voltooid als vrouwen evenveel verdienen als mannen? Wat denkt u? Stem op de poll of geef uw reactie!

Poll

Is de emancipatie voltooid als vrouwen evenveel verdienen als mannen?

stemmen: 63

geen

Geplaatst door: Realist666 reacties

Emancipatie is goed maar het heeft wel tot een grote geboortebeperking geleid. Daardoor heeft de PVDA nu ook de deuren open gezet. Elke actie heeft een reactie.

Geplaatst door: sakkerloot reacties

En als de vrouwen uitgeemancipeerd zijn kunnen de mannen weer beginnen. Nee dus.

Onderbewust

Geplaatst door: Barbara Venster reacties

Het antwoord is helaas: nee. De ongelijkwaardigheid van mannen en vrouwen zal zolang blijven bestaan als er nog een onderscheid in beeldvorming bestaat.

In ons ontbewustzijn gaan wij er nog altijd voetstoots van uit dat een chirurg een man is. En een directeur ook, etc. Zolang stereotypesn nog de beeldvorming bepalen, is de emancipatie niet voltooid.

emancipatie

Geplaatst door: Judith reacties

Nee natuurlijk niet, er zijn nog genoeg andere punten te noemen waarin de vrouw onderworpen is aan de man. De vraag is echter, willen wij vrouwen wel dat de emancipatie voltooid wordt? Wanneer wordt er ingezien dat vrouwen en mannen verschillend zijn en dat het vrouw zijn ook zijn voordelen heeft. En dames, hebben we allemaal wel niet eens ‘misbruik’ gemaakt van onze vrouwelijke charmes?

voltooid?

Geplaatst door: Marieke reacties

Emancipatie is voltooid als er net zoveel incompetente vrouwen als incompetente mannen op hoge posities zitten - en daar dan natuurlijk ook minimaal evenveel verdienen.

[reageren]