VN MediagidsVerf, inkt en de PVV

Op deze pagina vind u de volgende onderwerpen:

U kunt ook direct naar het hoofdmenu of het zoekveld springen.

Politiek / Haagse streken / wilders / vakbond / PVV 12.11.2009

Door Thijs Broer

Zo'n primeur heeft het vakblad Verf & Inkt nog nooit gehad. Eigenlijk zou het interview met VNO-NCW-directeur Niek Jan van Kesteren in het jongste nummer gaan over de gewenste fiscale stimulans voor het onderhoud van huizen. Meer onderhoud, meer verf, meer omzet: de trouwe lezers van het magazine van de vereniging van verf- en drukinktfabrikanten wreven zich al in de handen.

Maar de werkgeversbaas wilde in het interview óók nog even kwijt dat VNO-NCW tegen regeringsdeelname van Geert Wilders is. 'De PVV brengt niet veel goeds voor het Nederlandse bedrijfsleven', sprak Van Kesteren. Al was het maar vanwege de 'instabiliteit' waarmee een PVV-kabinet gepaard zou kunnen gaan: slecht voor de zaken. Om dezelfde reden sprak hij zijn afkeuring uit over het 'politiek avonturisme' van de SP. Eenmaal opgepikt door ANP waren de uitspraken in Verf & Inkt het nieuws van de dag.

Als een complete verrassing kwam de uitval van VNO-NCW niet. Vorig jaar maakte de werkgeversorganisatie zich al sterk tegen uitzending van Fitna, de film waarin Wilders dreigde een exemplaar van de koran te verbranden. De gevreesde wraakacties tegen Nederlandse bedrijven in islamitische landen bleven uit. Maar VNO-NCW en Geert Wilders zijn elkaar nog niet vergeten.

In 2006 zette VNO-NCW ook al de aanval in, maar dan op een andere politieke avonturier: Rita Verdonk. In Vrij Nederland trok VNO-voorzitter Bernard Wientjes van leer tegen de verkramping en het provincialisme dat de Nederlandse politiek, met minister Verdonk voorop, in zijn greep had gekregen. Inmiddels staat Verdonk op nul zetels in de peilingen.

Quod erat demonstrandum. VNO-NCW is een machtige organisatie, die in Nederland meestal z'n zin krijgt. En een belangrijke bondgenoot voor iedere partij die vaste voet aan de grond wil krijgen. Als er van de aanval van Wientjes op Verdonk in 2006 enige voorspellende waarde uitgaat, is dat slecht nieuws voor Geert Wilders.

[reageren]


Urszula Antoniak

De regisseur die niet behaagt

Kees Driessen op 03.02.2012 -

Shirin Musa

De moslima die een religieuze scheiding afdwong via het Nederlands recht

Kelli van der Waals op 03.02.2012 -