VN MediagidsDe Ouwe is koud

Op deze pagina vind u de volgende onderwerpen:

U kunt ook direct naar het hoofdmenu of het zoekveld springen.

Justitie / crime 21.02.2011

Door Harry Lensink / Marian Husken

Stanley Hillis
Stanley Hillis

Soms was hij in Nederland. Dan zagen buurtbewoners aan de Gerrit van der Veenstraat een oude man naar binnen gaan op nummer 110. Daar woonde Stanley Hillis tot vandaag, in een huurhuis van de familie Endstra. Nu grasduint de recherche door de nalatenschap van de ‘Kouwe Ouwe’, want Stanley Marshall Hillis (1946) is maandagmiddag geliquideerd in de Amsterdamse Watergraafsmeer. Door wie of waarom is volstrekt duister.

Zeker is dat Hillis vetes uitvocht met oude partners in crime zoals Mink Kok en ‘Rooie’ Ron de J., maar blijkbaar voelde de Amsterdamse topcrimineel zich desondanks niet echt onveilig.

Vier dagen geleden verscheen hij nog op het kantoor van zijn advocaat Mark Teurlings. ‘Uit niets bleek dat hij moest vrezen voor zijn leven’, zegt de raadsman. ‘Hooguit maakte hij zich zorgen over de politie. Want er waren aanwijzingen dat er weer een onderzoek tegen hem liep.'


Met de dood van Hillis is de laatste ‘kwelgeest’ van wijlen Willem Endstra van straat verdwenen. Endstra noemde de Ouwe als een van drie criminelen die hem afpersten, naast Dino Soerel en Willem Holleeder. De laatste twee zitten vast voor drugshandel, verdenking van moord (Soerel) en afpersing (Holleeder).

Ja, und?

Geplaatst door: EVA Amsterdam W. reacties

Verantwoordelijk voor zoveel ellende. Goed dat ie dood is.

maar huurde wel van enstra?

Geplaatst door: ja reacties

Enstra noemde hem als zijn afperser, maar Hillis huurde wel een woning van Enstra? raar verhaal...

Sjaak

Geplaatst door: Hendrik reacties

At : Ja.

Afpersen hoeft niet alleen geld te zijn slimpie

Hillis dood

Geplaatst door: Mesker reacties

Wat een artikel, haf dozijn zinnen, 2 gemankeerde foto's.
Iets voor de Echo, ga eens je best doen en niet als geilneven op de spektakeltrein meeliften.
Jaar na jaar wordt Vrij Nederland platter.
Als je niks hebt, heb je niks.
Beter je best doen.

Hillis dood

Geplaatst door: Thierry reacties

Mesker,
Ben je jaloers, dat jij niet de fotogra(a)f was ?

Zijn 'haf' en 'geilneven', nieuwe Nederlandse (onderwereld)-woorden of platte.....

[reageren]