VN MediagidsEconoom Hans Schenk onderzoekt kredietcrisis voor parlement

Op deze pagina vind u de volgende onderwerpen:

U kunt ook direct naar het hoofdmenu of het zoekveld springen.

Economie / Crisis 09.09.2009

Door Map Oberndorff

De Utrechtse econoom Hans Schenk gaat in opdracht van de Tweede Kamer onderzoek doen naar het ontstaan van de kredietcrisis. Dat zegt de hoogleraar deze week in Vrij Nederland.

De betrokkenheid van Schenk is pikant. Hij staat al jaren bekend als een fel criticus van het aandeelhouderskapitalisme en het neoliberale denken dat dominant was onder economen voor het uitbreken van de crisis. Nu moet hij met wetenschappelijk onderzoek de parlementaire commissie-De Wit voeden.

Samen met zijn team van acht wetenschappers buigt de hoogleraar zich de komende maanden over twee opdrachten. Het team inventariseert om te beginnen de Nederlandse wet- en regelgeving voor financiële markten en instellingen.

Ze kijkt daarbij hoe veranderingen de afgelopen jaren een rol hebben gespeeld in de aanloop naar de crisis. Daarnaast doen de wetenschappers onderzoek naar het toezicht: welke rol speelden partijen als De Nederlandsche Bank, de Autoriteit Financiële Markten en de bankcommissarissen?

Schenk heeft zijn team, dat deze maand aan het werk is gegaan, zelf samengesteld. Het bestaat uit twee economen en twee juristen van de Universiteit Utrecht en drie advocaten van het Amsterdamse kantoor Loyens & Loeff.